| Kitty a întrebat:

Ajung la concluzia ca pe site-ul acesta sunt numai persoane neserioase care nu-ti pot fi de folos. Am pus si eu o intrebare, de ce mi s-a raportat? Aveam o nelamurire. Sincer nu va inteleg oamenilor. Intrebarea era >aceasta: Nu v-am cerut sa-mi faceti tema la lb. romana, ci doar sa ma ajutati sa inteleg ce ar trebui sa spun in legatura cu cerinta.

Răspuns Câştigător
| elena a răspuns:

Draga @Dida, nu te supara, am patit si eu asa ceva, initial m-am suparat, am procedat si eu ca si tine, dar n-am primit niciun raspuns, vreo doua saptamani nu am mai intrat pe site deloc, apoi am spus, ca nu ma bat cu proştii, am revenit, insa mult mai incisiva dacat inainte, ceea ce nu place multora. Imi pare rau, eu ti-am citit atunci intrebarea, dar nu aveam timp sa raspund, am gasit-o chiar la iesirea de site, nu am mai revenit pentru logare... daca te vei uita pe raspunsurile mele, am ajutat multi utilizatori in ceea ce priveste scoala.
Hai, nu te supara, fruntea sus si mergi mai departe, ai sa te lovesti in viata cu probleme mult mai mari decat aceasta, ce vei face atunci? Sa ai o zi buna!

6 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Bravo. Ai gandit indelung si tras concluzia asta. Toti sunt neseriosi pe-aici. Inclusiv, probabil, cei care s-au straduit sa-ti raspunda la celelalte 50 de intrebari.
Eh...asta e! Lume rea. Nu te obliga nimeni sa ceri ajutorul unor neseriosi. In fond, ca sa intelegi un enunt in limba romana, e necesar si suficient sa stii romaneste si sa te gandesti FIX la ce citesti.
Cum aici nu spui despre ce-i vorba, n-am cum altfel sa te ajut. Te las sa-ti rumegi in continuare dracii. *Succesuri!

mlm
| mlm a răspuns:

Stii care este riscul pe acest site ca sunt foarte multi tineri care in loc sa ajute, se joaca sau sunt rautaciosi.Parerea mea este ca ar trebui sa facem un bine decat un rau care se poate face mult mai repede.Suntem foarte multi useri pe site vechi care nu am mai intrat de foarte mult tipm pe TPU din cauza afirmatiilor rautacioase si comportamentului lor.Imi pare rau ca trebuie sa spun asta, dar asa este.

| Vizitiul a răspuns:

Sunt numai persoane neserioase care nu-ti pot fi de folos? Ok, daca nu-ti este nimeni de folos, la ce mai apelezi aici? Daca unul ti-a raportat intrebarea, inseamna ca toti suntem neseriosi? Nu stii ce trebuie sa spui in legatura cu cerinta? Ai intrebat-o pe profa ta de romana in legatura cu acea cerinta? I-ai spus ca nu intelegi la ce se refera cerinta? Pai nu, ca abia asteptati sa sune clopotelul si sa iesiti la barfa. Si eu eram asa, dar nu ceream ajutor pe net, in legatura cu ceva ce puteam intelege in clasa. Chestia e sa ai interes si sa vrei, intelegi? Tu nu prea ai, ia aminte!

nony
| nony a răspuns:

Nelamuririle asupra cerintelor se rezolva cu profesoara.Chiar daca ne dai noua textul si ne ceri explicatii, cine stie ce e in mintea profesoarei tale sau ce vrea sa scoti de acolo.Citeste si reciteste,apoi incearca doua trei variante si poate te apropii de cerintele initiale. Daca nu reusesti, lasa tema nerezolvat, te duci la scoala si-i explici ce s-a intamplat.O faci a doua zi si totul va fi Ok.

| Kitty explică:

Intrebarea mea era aceasta:" "Identificati modalitati de constructie a personajelor". Care ar putea fi aceste modaliati? Nu inteleg la ce se refera." Imi cer scuze ca am generalizat, dar eram destul de indignata. Stiu ca sunt si persoane care merita apreciate. Imi cer inca o data iertate.

| Adelinesmile a răspuns:

Nu generaliza ca nu e chiar asa. Nu toti sunt neseriosi. Nu toti sunt on sa-ti vada intrebarea! Eu sincer nu am vazut-o si din ce ne-ai explicat tu mai sus, nu imi dai de inteles care este cerinta, ca sa ti`o explic.