| Crina2009 a întrebat:

Ajuta chimioterapia la bolnavul cu metastaza cu stare avansata?

2 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Poate incetini procesul. Omul pana in ultima zi spera, nu cred ca ajuta cu ceva o dezbatere pe o tema atat de delicata, insa cand omul se stie cu viata in pericol iminent perspectiva se poate schimba dramatic.

| ~(*.*)....alexutza....(*.*)~ a răspuns:

Nu ajuta aproape deloc ii mai prelungeste doar cu cateva luni viata. stiu si eu pe cineva care e in situatia asta si nu mai face ca spune " de ce sa se chinuie? ca siasa nu mai are rost" deci...