| 2dor4 a întrebat:

Ajutor! S-a intamplat ceva cu calculatorul meu, imi apare ecranul negru. nu scoate nici un semnal sonor, monitorul functioneaza(l-am incercat la alt pc), de primit semnal primeste. banuiesc ca e problema din pc. deoarece nici placa video intregata nu-mi merge. mie imi da impresia ca nu compileaza.ce as putea face? dau funda va rog

Răspuns Câştigător
| AHappyDay a răspuns:

E ars, schimba-l.Mai intai schimba sursa. Daca nu este de la asta...
O intrebare:unitatea porneste?
Daca da verifica cablul care le leaga(Pc-monitor) sa nu fie impuscat(ars). Incearca sa il schimbi cu unul care merge.
Daca nu asta e, s-a ars, cumperi altul nou.

| 2dor4 explică (pentru AHappyDay):

Unitatea se aprinde, cablul nu are nimic, l-am verificat. deci e cam dus nu?

| AHappyDay a răspuns (pentru 2dor4):

Da, e dus.

5 răspunsuri:
| georgedanielc a răspuns:

Schimba windowsu...

| poateEU a răspuns:

Corporaţia americană Microsoft a confirmat că investighează o problemă a descrisă ca "ecranul negru al morţii" (eng. "the black screen of death) care afectează sistemul de operare Windows 7. Potrivit BBC, eroarea constă în dispariţia completă a imaginilor de pe monitorul computerelor atunci când utilizatorii încarcă sistemul Windows 7. Reprezentanţii Microsoft încearcă să afle, acum, dacă problema a fost cauzată de cel mai recent update de securitate, publicat pe 25 noiembrie. Potrivit unor rapoarte citate de BBC, problema ar afecta şi sistemele de operare Windows XP, Windows Vista şi Windows 2000. Milioane de utilizatori ar putea să se confrunte cu această problemă, iar unii dintre ei recurg chiar la re-instalarea sistemului de operare.
Microsoft nu a găsit încă o soluţie de rezolvare a problemei, însă le-a recomandat clienţilor ca, în cazul în care sunt afectaţi, să contacteze serviciile de relaţii cu clienţii.
poti sa ai ecranul negru al morti sau ENAM

| BaiatuRap a răspuns:

Pai,e de la pc sigur! ia id asta :ionut_socea este expert!