| Ana22229 a întrebat:

Alcoolul de 90 de grede se poate inlocui cu spirt am nevoie pentru un proiect la biologie daca nu de unde pot sa il cumpar

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Spirtul are doar 70 de grade, e posibil sa nu-ti iasa reactia cum trebuie, plus ca mai are si culoarea aia care poate afecta si ea, nu stiu ce proiect ai. Cel de 90 se gaseste prin supermarketuri (Cora, Selgros etc) la raioanele de bauturi alcoolice. Poti incerca si la o farmacie cu laborator, poate te pot ajuta si ei daca nu-ti trebuie mult ca prin hipermarketuri e la jumatate de kg sau chiar la kg si e destul de scump.

1 răspuns:
| andymili a răspuns:

Se poate inlocui si cu spirt si cu alcool industrial