| Nowingsangel a întrebat:

Am aproape 16 ani, sunt fata. Cum sa strang bani pentru mare?! puppy dog eyes am timp o luna.

7 răspunsuri:
| cozmalau a răspuns:

Poti sa mergi la un local sa lucri.

| seeKerN01 a răspuns:

Intr-o luna nu ai cum sa lucrezi. Incearca sa joci la pariuri sportive, roaga pe cineva care se pricepe sa iti puna un bilet. Sper ca ti-am fost de folos :d

| DiiaBwăă a răspuns:

Păi eu am încercat aşa ceva şi chiar dacă pare stupid, îmi poţi încerca sfatul ☺.
1. Dacă ai un talent ( dans, cântat, desenat, etc. ) îl poţipractica undeva unde lumea plăteşte.
2. Poţi să îţi faci un stand cu ceva de băut/mâncat ( limonadă, îngheţată mai ales, că e sezon )
3. O poţi ajuta pe mama/tata la treburile zilnice şi poate mai primeşti
4. Cere-le şi bunicilor

| SimonaCristina a răspuns:

Buna,
Poti ajuta pe vecini in gospodarie, poti cere bani parintilor, sa vinzi hainute vechi, sa vinzi limonada.
Te pup.

| biancamari2000 a răspuns:

Am si eu o verisoara, de 17 ani. Care lucreaza la un magazin, prezentand produse.bafta

| Mwha a răspuns:

Cauta in ziar. Odata ce ai 16 ani te poti angaja. Succese

| AllergicToIdiots24 a răspuns:

Ia-ti un "job" simplu. Gen imparte pliante, vinde ceva...etc.