| Alyn13 a întrebat:

Am auzit ca la testele initiale daca iei note mici media la materia respectiva nu trebuie sa fie mai mare decat cu 2 sau 3 puncte. Este adevarat?

5 răspunsuri:
| wintage a răspuns:

Nici tu nu ai inteles ce ai zis acolo.
Am auzit ca daca iei note mici vei face ore suplimentare, oricum nu cred ca e adevarat. Dar daca iei intre clasele 5-8 iti va dauna la admiterea la liceu.

| Holocaust a răspuns:

Nup.Iei cat iei.profii vor sa stie de ce nivel e clasa voastra,sa stie de unde sa va ia cu invatatu'.E de preferat sa iei note mari.dar cam dificil ca doar a fost vacanta si apoi la sf de an scolar cred,dati iar un test,sa vada iar nivelul vostru, Daca ati crescut l invatatura, sau din contra.La mine la liceu asa o sa fie happydeci, in orice caz, lasa grijilee tongue

| BiuL a răspuns:

Cum sa se treaca numai daca sunteti neatenti la ore? isi bat joc profesorii de voi; nu exista asa ceva, ori se trec ori nu, mai ganditi si voi

| SunshiiiinexD a răspuns:

Eu stiu ca daca iei sub 5 trebuie sa recuperezi toata matreria si trebuie sa vii la scoala sambata si duminica

| RaresSebastian1998 a răspuns:

Am inteles ca se trec notele numai daca suntem neatenti la ora, ceea ce e cam ciudat, si am fost anuntat ca se trec daca iei mai putin de 9. Oricum, sper ca te-am ajutat.