| MrFunky2 a întrebat:

Am bagat hainele la spalat, iar fratele meu mai mic s-a gandit ca ar fi o idee foarte buna sa bage hartie igienica cat nu ma uit.Acum toate hainele au pe ele hartie igienica pe ele, bucati mici, ca si cum ar fi lipite.Cum sa scap de ele?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Prima data trebuie sa usuci foarte bine hainele, dupa care - daca e posibil - sa le pui pe o sarma afara, la vant si soare, sa se usuce si aereasca fortat.
Cand s-a uscat total si cad hartiutele, trebuie fiecare bucata scuturata bine, sa se indeparteze bucatelele de hartie de pe textil.
Ultima tura: se do cu perie de haine, pana ce se indeparteaza toate scamele.

Hainele lui frate-tau lasa-le sa-si curata singur, sa invete ce inseamna o asemenea prostie! tongue

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cu o perie de haine si cu multa munca.

| AlexandraNGE a răspuns:

Incearca sa incalzesti usor hainele (cu un föhn sau ceva), dupa asta hartia ar trebui sa se dezlipeasca singura; daca nu, incearca sa o indepartezi manual.

| DanyXx200 a răspuns:

Cu Spirt, si freci bine.