| TheNakedRussianThatFoundYouOnTheStreet a întrebat:

Am citit undeva pe net ca uni oameni sunt platiti sa cutreiere o tara in lung si in lat pentru a face poze... Si sunt platiti la greu.Umm as vrea sa stiu daca acest gen de serviciu se practica si in romania, ce liceu trebuie sa urmez... si unde pot sa ma angajez

2 răspunsuri:
| gocops a răspuns:

Nu cred ca in Romania se practica asa ceva si imi dau doar cu parerea ca acesti oameni incearca sa faca poze care sa la vanda la randul lor unor reviste, acum se plateste binisor dar daca n-ai ce fotografia nu primesti bani, sa nu crezi ca iti da cineva bani sa te plimbi prin tara si sa faci niste poze sa le pui pe facebookstraight face banuiesc ca iti trebuie o diploma in fotografie sau geva de genul asta, acum e doar o parere iarta-ma daca gresesc

| princesshope a răspuns:

Acesta este un fel de meserie ca Translator.Trebuie sa stii multe limbi straine in primul rand si vei avea succes