| marya977 a întrebat:

Am cumparat un stick de 4 Gb si nu stiu sa il folosesc, unde trebuie sa il pun, in fata sau in spate? thinking
Si dupa ce il pun cum pot baga fisiere in el?
(cel mai bun raspuns primeste funda happy

Răspuns Câştigător
| Deniisze a răspuns:

Hey! Nu este chiar asa de greu. Uite-te unde ai tu la unitate loc pentru stick, de obicei in fata se pune acel loc, eu asa am, ba chiar doua locuri.
Cum poti baga fisiere in el? Foarte simplu. Dai copy la fisier apoi paste in stick.
Ca sa poti intra in stick te duci in MyComputer si o sa iti arata acolo ceva happy si tu intri in el.
Mult succes!

6 răspunsuri:
| Dannyjj a răspuns:

In oricare port usb, nu conteaza, daca ai porturi usb in fata atunci in fata, daca nu ai, atunci in spatele calculatorului il conectezi.
De copiat fisiere, copiezi normal, cum ai copiat si pana acum, in my computer iti apare inca o "partitie", acela este stickul, in aceasta partitie copiezi melodii, filme, poze, etc.

| nashu40 a răspuns:

Buna!
Stick-ul se introduce in mufele USB de la calculator (la fe ca cele unde e conectata imprimanta web-ul etc). Poti copia pe el absolut orice cu copy si paste.
Atentie insa, inainte de a copia pe el prima data fa-i o formatare, e mai sigur asa, altfel pe parcurs s-ar putea sa ai surprize cu el. Formatarea se face astfel : dai click dreapta pe el, apoi selectezi format si de acolo quick format.
Succes!

| ciprian112 a răspuns:

Ai porturi usb la pc, de obicei sa gasesc si in fata, pur si simplu il bagi acolo, intri in my computer si iti va aparea o inconita noua cu sticul, intri in el intr-un folder si acolo copii ce ai nevoie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sticku se baga in mufele Usb aflate in spatele unitatii, mai sus de mufele pentru sunet.
Ca sa bagi fisiere in el: Intrii in MY COMPUTER, si vezi ce iti apare. Ala o sa fie sticku. Il deschizi apoi iei ce fisiere doresti sa ai pe stick, le dai copy iar mai apoi le dai paste in stick big grin Simplu

| onutica135 a răspuns:

In fata!

| loryyy_7762 a răspuns:

Draga maria nu vreau funda,,dar stickul poti sal pui unde vrei tu,, acum depinde de unitate pe care o ai, sunt unitati care nu ai cum sa pui stickul dar de mi multe ori in spate poti pune sticul.bafta.sa-mi zici si mie daca te-ai descurcat.e foarte usor a folosi un stick