| elizasedai a întrebat:

Am inca o problema, legata de telefonul mobil. Am un sony ericsson, v640i, si recent i-am pus o cartela orange avand inclus o optiune cu internet. Insa, orice as face, dupa ce am cautat pe internet (pc) nu gasesc nimic ce ma poate ajuta ca sa pun internet pe mobile thinking Any idea? Thanks (fundahee hee )

Răspuns Câştigător
| crystyn3lmp3 a răspuns:

Nu mai tin mine ca de mult am trecut pe cosmote dar banuiesc ca a ramas 0000 (4 de 0) sau 1234, suni si i-ti spune: pentru limba romana apasa tasta 1, for eanglish press 2, u apesi 1, lasi sa spuna tot ce are de spus si la final va spune, daca vreti sa fiti transferati catre un operator apasati tasta 0, apoi ramane de asteptat pana e randul tau,depinde cate apeluri sunt inaintea ta, i-ti poate prelua apelul pe loc daca e liber, daca nu poti astepta si pana la 15 minute, chiar 20 pana e liber vreun operator,el i-ti spune Buna ziua ma numesc... cu ce te pot ajuta, u i spui am o problema cu internetul nu reusesc sa il activez el te intreaba cum te numesti u i spui apoi te intreaba marca telefonului u ispui si dupa i-ti spune el ce sa faci, sau cand dai la 0000 dai 1 pentru limba romana aoi lasi sa zica fiecare pas si cand auzi: Pentru internet sau portalul Orange world apasa-ti tasta 4 (dau un exemplu nu stiu daca e tasta 4, u apesi ce tasta zice, lasi acolo sa zica tot si v-ei auzi acolo daca vrei sa iei legatura c un operator apasati tasta 0) suna ca e gatuit, dupa te rog revino cu un msj ca vreau sa stiu ce ai facutwinking

4 răspunsuri:
| crystyn3lmp3 a răspuns:

Da,intra in setari de la web si bifeaza ca acces point Orange world daca nu gasesti acolo gasesti in setarile telefonului apasand menu apoi settings si cauti acolo,dar trebuie sa ai pe cartela optiunea,suni la cei de la relatii cu clientii si le spui sa-ti trimeata setarile pentru wap,si poti sta in legatura cu ei si i-ti spun ei exact cum sa faci,i-i cer marca telefonului si in timp ce vorbesti cu ei ei i-ti spun pasii, suna, e gratuitwinking

| elizasedai explică (pentru crystyn3lmp3):

Ce numar au? Si nu, am gasit pe net ceea ce ai spus tu, cu acces point si nu am dat de el in tel :-

| elizasedai explică (pentru crystyn3lmp3):

Nu trebuia sa imi zici tot tacamul laughing Ca stiu si eu cum se face asta tongue Si cum se vorbeste si intrebarile puse tongue Nu am 5 ani crede-ma. Oricum, thanks ca mi-ai spus happy Seeya.

| crystyn3lmp3 a răspuns (pentru elizasedai):

Okwinking numai bine

| crystyn3lmp3 a răspuns (pentru elizasedai):

Nu mai tin mine ca de mult am trecut pe cosmote dar banuiesc ca a ramas 0000 (4 de 0) sau 1234, suni si i-ti spune: pentru limba romana apasa tasta 1, for eanglish press 2, u apesi 1, lasi sa spuna tot ce are de spus si la final va spune, daca vreti sa fiti transferati catre un operator apasati tasta 0, apoi ramane de asteptat pana e randul tau,depinde cate apeluri sunt inaintea ta, i-ti poate prelua apelul pe loc daca e liber, daca nu poti astepta si pana la 15 minute, chiar 20 pana e liber vreun operator,el i-ti spune Buna ziua ma numesc... cu ce te pot ajuta, u i spui am o problema cu internetul nu reusesc sa il activez el te intreaba cum te numesti u i spui apoi te intreaba marca telefonului u ispui si dupa i-ti spune el ce sa faci, sau cand dai la 0000 dai 1 pentru limba romana aoi lasi sa zica fiecare pas si cand auzi: Pentru internet sau portalul Orange world apasa-ti tasta 4 (dau un exemplu nu stiu daca e tasta 4, u apesi ce tasta zice, lasi acolo sa zica tot si v-ei auzi acolo daca vrei sa iei legatura c un operator apasati tasta 0) suna ca e gatuit, dupa te rog revino cu un msj ca vreau sa stiu ce ai facutwinking