| Alina_5575 a întrebat:

Am incercat sa descurc un program de modificat poze de pe net dar orice as descarca (nu numai programe) mi se salveaza dar cand vreau sa instalez mi se dischide sub forma unui video adica cu windows media player, de ce oare? ce as putea sa fac ca sa nu mai fie asa?

multumesc

1 răspuns:
| alexa_7084 a răspuns:

Pai mergi pe programul respectivbig grinai clik dreapta si dai open with, apoi iti apare o lista cu diferite programe si de acolo selectezi ce iti trebuie tie:-D
Sau mai este o varianta:Atunci cand dai dawnload iti apare o casuta unde scrie star dawnload si cancel pai inainte sa dai star mai este o optiune unde scrie open with si langa esteun pabel... Din acel tabel selectezi cu ce program sa se deschida fisierul:-D La tine este setat cu Windows media player dupa cum spui :-D
Sper ca te-am ajutat!