| anonim_4396 a întrebat:

Am incercat sa mi reinstalez Windows 7. Dar dupa ce se restarteaza nu se mai aprinde monitorul.Iar ledul ramane galben cand el trebuia sa fie albastru.Cand il opresc din spatele unitatii se mai aprinde. Abia am schimbat placa video.

4 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

De restart vorbesti inainte sau dupa instalare?

(foloseste functia -> Raspunde din dreptul raspunsului. Vezi foto: http://i.imgur.com/N3Prx.jpg )

| Kasya a răspuns (pentru neluL):

Dupa instalare.Dar n am mai incercat.Iar cand vreau sa l deschid, la fel face.Se aprinde dupa mai multe incercari.

| neluL a răspuns (pentru Kasya):

Deci sa inteleg ca ai instalat deja windows 7 pe sistemul tau si nu ii poti da restart din butonul Start al windows-ului. Dar Shutdown poti sa-i dai din Start? Cum inchizi calculatorul acum?

| Mozurov a răspuns:

Asigurate daca ai bagat calumea cablurile in interiorul unitatii (daca l-ai pus la placa video calumea, la placa de baza, etc).