| anonim_4396 a întrebat:

Am interenetul de la romtelecom si as vrea sa scot internetul deoarece ma voi muta si aici nu va mai avea cine sa stea pe internet, bunicii mei vor platii degeaba abinamentul, stie cineva, daca costa ceva sa imi scoata internetul?

2 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Trebuie sa platesti lunile ramase din durata contractului

Adica daca tie iti expira contractul cu romtelecom in august 2014, ca sa reziliezi contractul trebuie sa platesti suma ramasa pana in august 2014

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ce este de stiut?
- Cererea trebuie trimisa cu 30 de zile inainte de expirarea contractului
- Dupa ce a fost completata aceasta trebuie trimisa prin email la: rezilieri@romtelecom.ro impreuna cu copia de cartea de identitate (buletin) dupa care a fost facut abonamentul
- In maxim 7 zile un operator romtelecom va contacateza si va prezinta oferta lor, vor sa va convinga sa continuati cu ei.
- Dupa ce ati respins oferta operatorului in 30 de zile se va rezilia contractul.
http://www.fileshare.ro/e29088231
Conform legii de la 1 oct. 2013 daca alegi o alta companie cu o oferta mai buna nu platiti nimic. S-ar putea sa fie si o optiune ca daca va mutati sa nu platiti. Ar trebui sa mergeti la OPC sa va interesati. Ar fi trebuit sa ne spuneti si de cand este facut contractul. Daca are peste 2 ani trebuie sa va razboiti cu ei ca nu se lasa usor. Le spuneti ca nu si gata.