| Alle3xandra a întrebat:

Am lovit o masina in parcare, cand am iesit de la Kaufland si cineva mi-a luat numarul sad Masina pe care o conduceam, este luata pe firma patronului tatalui meu.Eu de frica, am plecat speriata fara sa-mi dau seama de ce fac. Ce poate sa mi se intample?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu te-ai prezentat la la politie, ai savarsit contraventia prevazuta in OUG nr.195/2002, art.100, alin.3, lit.g), care se pedepseste cu amenda de la 268 lei la 335 lei si suspendarea dreptului de a conduce pe o perioada de 30 zile. De asemenea va trebui sa platesti reparatiile la masini, daca nu ai asigurare CASCO. Numai bine!

11 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Asta se numeste fuga de la locul accidentului...
Pentru o chestie minora care se rezolva fara politie ...acum poti sa faci inchisoare!

| Intruder19 a răspuns:

O sa primesti o amenda, puncte luate sau carnetul luat 30 de zile si sa repari masina pagubitului.

| eXtreme21 a răspuns:

Du-te la politie si explica-le ce ne-ai spus si noua!

| PetreConstanta a răspuns:

Depinde de cel care ti-a luat numarul ce anume vrea de la tine Daca vei fi chemata la Politie incearca sa te intelegi cu el - sa renunte la reclamatie ( impacare pe cale amiabila) Doamne ajuta

| stepfania a răspuns:

Multeeee

| xuanbou a răspuns:

Nimic, doar ii repari masina celui pagubas big grin

| Quicky a răspuns:

Asa-i cand toti prosti au carnet. Bine punctat justme

| zhenkyn a răspuns:

Inchisoare nu cred sa faci, daca nu sunt victime sau raniti, dar o amenda si interdicţia de conducere mai mult ca precis.

| Alle3xandra explică:

Am zgariat-o foarte putin.A mea nu are absolut nimic sad Uooff sad Sunt putin cam speriata de ce poate sa mi se intample.Dar daca masina este luata pe firma? Cum poate sa constate ca am fost eu?

| ramona30 a răspuns:

Pai depinde. Banuiessc ca fost vorba de o tamponare usoara. Maximum ce poti pati este sa primesti o amenda administrativa plus despagubirea celui pe care l-ai lovit.

| justme91 a răspuns:

Asa-i cand toti prostii au carnet.