| emilia21 a întrebat:

Am luat anticonceptionale timp de o luna, pentru reglarea ciclului, iar dupa ce le-am terminat mi-a venit ciclul la trei zile, intrebarea mea este : este normal ca ciclul sa dureze numai 3 zile, mentionez ca inainte de administrarea antinconceptionalelor dura 6 zile!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa ce ai terminat folia ciclul iti va veni dupa 2-3 zile si ar trebui sa te tina pana cand incepi urmatoarea folie (dupa pauza de 7 zile); deci da este normal happy si corect.
Stiu ca ti se pare ciudat, si mie mi s-a parut la inceput dar te obisnuiesti, nu mai ai nici crampe, nu mai esti nervoasa, toata lumea e fericita happy si tu si prietenul tau happy

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Menstruatiile provocate de anticonceptionale sunt scurte si reduse cantitativ.

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Poate ca acum este mai abundent decat inainte de administrare. Ciclul este normal intre 3-7 zile.

| mioara_1431 a răspuns:

Cel mai bine consulta un dr.

| mary_4249 a răspuns:

Da este normal.