| hatze a întrebat:

Am luatm un program advenced system care! si nu stiu ce inseamna a defragmenta!

Răspuns Câştigător
Apache
| Apache a răspuns:

.adica sa iti rascoleaca hardul.mai pe romaneste!
oricum am si eu programul si este foarte bun!
apasa pe grija (care ) si lasa-l sa isi faca treaba cu tot cu defragmentare...o sa vezi ca o sa mearga mai bine pc-u dupa!

2 răspunsuri:
| ionutVUVUZELA a răspuns:

Pai atunci cand stergi cate ceva din pc ramane un loc liber nefolosit.cu aceasta"defragmentare"se aranjeaza toate lucrurile de pe o partitie(depinde ce partitie o defragmentezi)in ordine astfel pc-ul tau va merge mai repede

| Dragosmarian a răspuns:

Salut! a defragmenta hdd-ul inseamna a pune toate filele si folderele la locul lor, poti sa-l defragmentezi si de la start-all programs-accesories-sistem tools-disk defragmented