| Florazul15 a întrebat:

Am o fustă care este din acrylic. Acest material intră la apă când o spăl?

3 răspunsuri:
| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Nu intra la apa, dar se scamoseaza ca Dra cu.
Evita sa mai cumperi orice articol de imbracaminte din acrylic

| Florazul15 explică (pentru LaSteauaCareaRasarit):

Dacă le spăl pe dos se scămoșează sau trebuie să le spăl la programul pentru țesături delicate?

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns (pentru Florazul15):

In general ar trebui sa speli hainele pe dos, ca sa eviti scamosarea si uzarea lor.
Spala-le la program pentru sintetice si pune 600 ori 800 rotatii pe minut la stoarcere.