| JoinTu a întrebat:

Am o intrebare in legatura cu resetarea routerului Huawei SmartAx MT882. Daca il resetez (din butonul de reset din spatele routerului) stiu ca toate configurarile se pierd si va reveni la setarile din fabrica. Dar intrebarea este urmatoarea: dupa ce am apasat pe butonul de reset din spatele routerului, imediat dupa 1 minut (cat ii ia sa se reseteze) cand o sa incerc sa intru pe mozilla si am sa scriu GOOGLE.RO sus in bara de link o sa intre? Sau voi fi nevoit sa fac niste configurari (dupa resetare) pentru a putea intra pe google si alte site-uri?

2 răspunsuri:
| Beretta a răspuns:

Daca ai routerul Huawei smartAX MT882 inteleg ca ai clicknet, si eu am router exact ca el tau, dupa ce il resetezi trebuie sa intri pe adresa 192.168.1.1 in browser (scrii ca un site normal), o sa iti ceara username si parola scrii "admin" la ambele, dupa asta intri in "Basic" > "WAN settings" si dupa asta la Username( e sub Login Information) scrii usernamul care de ex la mine e gher********_BC(logic e fara stelute dar nu puteam sa imi dau pur si simplu usernamul meu pe net) si la parola scrii parola ta care ti-au dato cei de la clicknet

| JoinTu explică (pentru Beretta):

Da-mi add la florin. 9913