| IsabelaIssa a întrebat:

Am o intrebare, la care nu cred ca o sa primesc un raspuns pozitiv, dar sa incercam. Am avut un cont netlog, normal cu toate pozele mele. Fostul mi l-a furat, a schimbat parola a adaugat alte poze fara acceptul meu.deci acum contul este al lui. Se foloseste abuziv de fotografiile mele si as vrea sa stiu daca stie cineva, ori cum sa cer sa se stearga acel cont, ori sa pot afla parola sa il recuperez, pentru ca pe urma o sa il sterg eu... Am incercat sa dau abuz la poze si chestii negative, fara nici un folos, insa cand a vazut el ca am facut asta mi-a blocat accesul. Acum accesez din alt cont si il pot vedea. La fel a facut si cu hi5 si mess. Stie cineva ce pot face sa recuperez contul?

Răspuns Câştigător
| Liviu a răspuns:

Well sa incepem
Zici ca tia spart parola de la mess, de la hi5 de la netlog...
Ori era aceias parola?
Sunt convins ca nu'
De acea ma bate gandu ca ai un Keylogger in pc
KeyLogger e un program care stokeaza username`ul si parolele care sunt tastate pe acel pc!
I se trimite lui prin emailhappy
Asadar sfatu meu e sa schimbi windowsul iar cat despre el da-mi idd luihappysa vedem ce poate sa faca romanu oricum mare hacker nu e daca face din astea cu o fata
P. S Anonim nu vorbi ca sa nu adormi'
Eu vorbesc ca stiu ce zic
Mai bine de 3 ani ma tot "chinuie" talentu cu programe de genu (nu de spart parole)
in fine
Programe exista
Imaginatea hackerilor e mare lol si eu ma mir uneori de ce imi "aud" urekile pe vekiul meu prieten GOOGLE
Repet programe de spart parole exista' insa sunt ca si blondele destepte cu ochii albastrihappy
Mereu auzim de ele da nici o data nu le vedem -.-
P. S sper sa nu se supere fro blonda lol

6 răspunsuri:
| kytty a răspuns:

Buna...contul de netlong a fost creat cu un email de al tau, nu? cand l-ai creat ai confirmat adresa de email, nu?
ei bine...verfica emailul.cand modifici parola, iti trimit automat un email pe adresa respectiva.asa ca. daca ai noroc, iti poti recupera contul

sper ca te-am ajutat

| iuli a răspuns:

Trimite un mail celor care intretin site-urile respective, spune-le ce s-a intamplat. Ei sunt, cu siguranta, in masura, daca nu sa-ti dea parola, macar sa stearga pozele.

P. S. Mail-ul trimite-l in engleza.

| ~ вα∂ вσу ~ a răspuns:

Apeleaza la ajutorul unui hacker si spune-i acelui "ajutor" sa vorbeasca cu iubitul tau pe mess ( pentru ca sunt programe cu care poti afla ip-ul celui cu care vorbesti si te ajuta sa intri in calculatorul victimei) il pui sa iti schimbe el parola. Dupa aceea cred ca te poti folosii de cont

Bafta! happy

| IsabelaIssa explică:

Draga mea kytty, impreuna cu contul de netlog mi-au fost furate si mess-ul si 2 hi5 sad deci nici mess-ul vechi nu il mai pot accesa. am altele noi dar vreau sa sterg netlogul ala... Woodenpints, nu ii dau nici o satisfactie pentru ca am aratat indiferenta fata de ceea ce a facut dar in sinea mea ma deranjeaza mult si as vrea sa il pot sterge cumva. Iar alte poze sa puna cu mine nu are f multe dar cel putin mi-as recupera eu o parte din ele pentru ca multe sunt salvate si in privat si eu ca vizitator nu le pot accesa sad
bad boy, eu nu vorbesc cu el pe mess, nu stie mess-ul meu nou, nu este iubitul meu, este fostul, si nu mai avem ce sa ne spunem, si ca sa ma rog de el sa mi le dea inapoi mai bine ma lipsesc, pentru ca am mai facut asta odata dar fara rezultat.
draga iuli, am trimis si e-mail dar nu am primit nici un raspuns, poate am gresit eu undeva, nu stiu.eu am observat ca incerca sa imi fure conturile si am schimbat parolele la toate dar nu imi dau seama cu le-a aflat, poate are programe speciale.si acum a schimbat date in cont in asa fel incat sa nu il mai pot recupera. mersi pentru raspunsuri si mai astept si altele happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce vrea sa spuna bad boy este ca exista un program pe mess de aflat parole. functioneaza cam asa. vb cu fostul pe messul tau vechi si dupa ce vb cu el nu stiu cum programul face sa ii afli parola. de acolo schimbi parola de mess si sti sa te descurci mai departe.

| dasdasdasdasdasd a răspuns:

Vorbeste cu un Avocat daca s-a ajuns asa departe, iar daca ai putin noroc il vei face sa regrete! Numai bine si succes