| Helenna a întrebat:

Am o intrebare legata de FaceBook si de virusii care circula pe el. Mai nou am primit de la prieteni pe perete un video cu tenta sexuala care are titlul : "98 percent of people cant watch this video for more than 15 seconds! fbvvideos.blogspot.com ‎98 percent of people cant watch this video for more than 15 seconds tongue You will like. ". Eu ma gandesc ca este un virus, iar cei curiosi care au vrut sa se uite la video au luat virusul, iar acum acel video se posteaza pe peretele tuturor prietenilor din cate am observat eu (fara acordul "proprietarului" contului). Cine imi poate da mai multe detalii despre acest virus? Cum pot scapa de el prietenii mei?

5 răspunsuri:
| CatiCeaIsteata a răspuns:

Sa,nu,acceseze,video! Este virusat, a aparut si anul trecut! Imi virusasem calculatorul Serios rau! Spune-le sa nu se uite!

| Vickyy a răspuns:

Eu am patit aceeasi chestie. Am pierdut windows`ul din cauza acesturi virus! Treaba cu virusul asta e simpla : exista tot timpul un "boss" care raspandeste o pagina creata in Dreamviewer, careia ii atribuie un ip creat de el, tuturor prietenilor.De la ei ajunge la restul...De scapat de el,nu ai cum, ei vin si pleaca, chestia e sa-i ignori.

| vlatz a răspuns:

Cei curiosi lau cautat pe google si au dat pe prima pagina... pentru a putea vedea videoul acolo trebuie sa il pui mai intai pe wall deci nu este un "virus" ci doar niste pusti grabiti ce nau timp sa citeaca terms&conditons, eula, etc.

| Miky13 a răspuns:

Daca este un virus periculos si nu poate sa il stearga cu un antivirus performant cea mai buna solutie, daca poate, este sa reinstaleze windows-ul, dar daca au un antivirus performant s-ar putea sa aiba sanse sa stearga virusul cu el daca nu este periculos.

| CrazyXdiva a răspuns:

Si prietenii mei au patit asa, numai ca era un video cu rihanna si zicea cv de genu " rihanna fans will hate rihanna after watching this " si o prietena a dat p el si i s-a sters tot d p wall si tot se posta aia p profilu prietenilor ei, cel mai bine este sa eviti astfel de linkuri