| alexzender a întrebat:

Am o intrebare pentru ce care au programul de la metacafe.
de fiecare data cand dau click pe un fisier primit de pe site imi apare "File Download : Security warning...Do you want to open or save this file?
(asta fiind pagina cu comentarii la fisierul respectiv.)
si am 3 variante... open/save/cancel
dau una din ele.si cand dau click pe alt fisier iar imi apare acelasi lucru...
m-am uitat la setari... l-am instalat din nou dar degeaba.
daca ma poate ajuta cineva as fi recunoscator

3 răspunsuri:
| utilizatortpu a răspuns:

Start/Settings/Control Panel/Windows Firewall - aici poţi debifa on sau advanced/Exceptions şi acolo poţi bifa să permită Metacafe.Sau atunci când dai save, ar trebui să poţi bifa pe acest panou, ca această operaţiune să fie activă mereu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am acceasi problema nu merge cu firewalu degeaba nu stiu ce sa-i fac

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru win 7 dar presupun ca merge si la celelalte:in internet explorer/tools/internet options/security/custom level/automatic prompting for file downloads enabled! (si file download enabled)