| Dominicc a întrebat:

Am o intrebare si vreau niste raspunsuri serioase!

Imi place designul, si sa mai ajut pe cei care au nevie de informatii sau alt ajutor in domeniul asta!
Unii au zis ca nu e original si ca e o prostie.
eu bine cine se va uita, lucrarule facute de mine Sunt Originale

Acum ceva timp mi-am facut un portofoliu http://portofolio5.co.cc/

am facut si un blog de curand http://claudiu-constantin.co.cc/.

la amndoua am lucrat ff mult, mai ales la portofoliu!

intrebarea mea este... la care sa renunt si sa ma axez mai mult?

la portofoliu sau la blog? sau sa le tin pe am2 pararel?

sunt indecis rau, nu stiu cu care sa dau inainte.

sper sa ma ajutati!

nu imi e de ceva dar nu are rost sa muncesc de 2 ori sau sa fac ecav pentru inca un lucru care poate nu are merit sau nu e vizualizat

7 răspunsuri:
| Dominicc explică:

@itsanewdawn22 - tu ai stilul tau eu pe al meu

| paul0013 a răspuns:

Eu zic sa te tii de blog. dar sa stii ca amandoua sunt foarte reusite si chiar te pricepi foarte bine, tine-o tot asa.imi plac muult lucrarile tale notya 10winking

| Mihai03 a răspuns:

Cel mai mult merita sa le tii pe amandoua. integreaza portofoliul in blog. fa astfel incat o pagina a blogului sa fie portofoliul. Iti garantez ca vei iesi mai bine asa. In blog scrii chestiile tale si iti promovezi serviciile si demonstrezi clientilor cat de bun esti prin portofoliu.

| itsanewdawn22 a răspuns:

Sincera sa fiu mie mi se pare...
Am lucrat si eu in photoshop si mai lucrez ocazional si am facut zeci de colorize-uri, bannere si avatare, am lucrat si cu texturi si rendere, deci nu o sa imi dau si eu cu parerea asa aiurea.

Mie mi se pare ca majoritatea is facute asa ca...
Daca vrei sa te axezi pe asta, incearca sa imbini culori si sa fie si armonie intre ele nu iei evrde cu roz si 2 rendere trantite si nu stiu ce efect prost pus si gata bannerul.
Parerea mea e ca sunt cam slabe lucrarile si daca vrei intr-adevar sa te tii de asta, ar trebui sa iti propui sa te ajuti pe tine pentru ca sincera sa fiu nu inteleg cu ce ii ajuti tu pe ceilalti, sa deschida programul si 2 rendere?
Nu vreau sa fiu rautacioasa, daca pot sa te ajut cu ceva, te ajut, dar nu imi plac mai deloc lucrarile din protofoliu, la imagini modificate e teroare pentru ochiul meu :-s. nu la toate, stai ca am vazut si cateva reusite. unele zici ca sunt facute de cineva, iar altele de altcineva. Incearca sa iti dai si tu silinta la toate, ideea e sa faci ceva de calitate, nu cantitati industriale" de imagini si bannere pe care ai pus un brush un gradient si un efect si un si gata.

Multa bafta.

| itsanewdawn22 a răspuns:

Cum spui tu.

| itsanewdawn22 a răspuns:

Nu stiu cat de departe o sa ajungi cu stilul asta daca il pastrezi "intact". un banner nu trebuie sa iti ia ochii, trebuie lucrat nu lasat in stadiu de adaugat si aia si aia si gata.in fine. asta e parerea mea

| csd a răspuns:

Salut, uite hai sa-ti spun ceva, sa te ajut, sa te impulsionez. Pentru mine designul este cea mai frumoasa ramura a artei, dar designul nu se face in ps, designul nu se face pe ecranul pc-ului, sper ca intelegi, trebuie sa simti tu ce desenezi, cu creionul in mana si o foaie de hartie, mai tarziu o sa observi ca ai atatea brush-uri si pattern-uri si in viata reala ca nu o sa mai stii cum sa le folosestiwinking. Cat despre originalitate, toata treaba este interpretabila, oricat de original ai fi, tot se gaseste un nebun sa zica, plagiat, asa ca nu te lua dupa gura lumii, fa ceea ce-ti place! Si daca iti place designul, du-te la cursuri de desen, implica-te!winking Succes! PS. Imi plac lucrarile talewinking