| ZashikiOnna a întrebat:

Am o intrebare, vreau sa-mi termin studiile si m-ar interesa sa stiu daca am facut clasa a 9-a si primul semestrul din clasa a 10-a, se ia in considerare clasa a 10-a? Sau incep din clasa a 9-a? La Seral. Si trebuie sa mai dau examen?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se ia in considerare cl. a X-a, nu ai terminat-o, se ia in considerare ultima clasa promovata, asa ca te poti inscrie in cl. a X-a. In mod normal nu trebuie sa dai nici un examen.

| LittleLuciane a răspuns:

Daca a 9 este terminata incepi din a 10