Am o problema cu monitorul LCD 1920x1080. Am luat niste filme in BluRay de 1080p si cand le pornesc, sus si jos pe ecran, e negru sad Dar nu mi-o miceste pentru ca daca dau la setari in VLC pe 16:9, imi lungeste imaginea si e mai rau.
Cu multe filme am problema asta. E de la ele sau din ceva setari?
P.S. Am problema asta cu Wrath of the titans si The woman in black, si altele nu stiu inca.

Răspuns Câştigător
| trolololo a răspuns:

Acele filme 1080p au de fapt rezoluția pe verticala mai mica. Uita-te la informațiile despre film.

Acum am vazut, au rez. 1920 x 816. Ms

1 răspuns: