| DonAnonymius a întrebat:

Am o problemă foarte stresantă şi enervantă. Pe messenger am primit un link de la cineva. Părea foarte ciudat dar am l-am apăsat şi mi s-a instalat un program. E, de atunci, din 5 în 5 minute toţi din lista mea primesc acelaşi link.Precizez link-ul: http://turl.ca/photos301. Ce aş putea face?
Observaţie:Nu salvaţi programul de la link.

Răspuns Câştigător
| Bogdan9183 a răspuns:

Linkul acela este un virus pe care l-ai luat si tu. Acesta iti trimite linkul tuturor celor din lista.

Poti incerca sa il scoti cu un antivirus de calitate sau cu Windows Malicious Software Removal Tool.
Am intrat eu pe link si mi l-a blocat antivirusul.