| Blink a întrebat:

Am o problema!
In casa am o temperatura normala, can ies afara, varful degetelor imi ingheata in doua secunde si imi amortesc. Cand am manusi acestproces dureaza mai mult, dar efectele sunt aceleasi. Fumez si am diabet. Imi puteti spune va rog, ce porneste acest efect vreau sa stiu, sau ce as putea face pentru a contracara aceasta "chestie"? Multumesc anticipat

2 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Ambele, adica si fumatul si diabetul sunt reponsabile de circulatia periferica proasta. Nu-ti scriu ce ai putea face, pentru ca oricum nu o sa faci, sau nu vei putea sa faci, asa ca as scrie de pomana.

| cristinapasager a răspuns:

Printre altele, problema ta porneste de la fumat. Este vorba despre circulatie periferica defectuoasa. Se rezolva daca te lasi de fumat, si incepi sa faci miscare in fiecare zi (si mersul pe jos ajuta) si sa iti intrebi medicul daca poti sa iei arginina, fiind diabetc.