| papaderoma a întrebat:

Am o problema incercam sa scap de Wgatray. exe, si am gasit ceva ghid am urmat ce scria acolo trebuia sa fac ceva in cmd. si cand i-am dat drumu sa stearga wgatray. exe m-a intrebat daca sunt sigur y/n si am dat y, a inceput sa stearga. dll-uri dar l-am oprit repede. a reusit sa stearga vreo 20 de. dlluri. intrebarea mea este:Cum recuperez acele. dll-uri. funda pentru cel care imi spune cum

Răspuns Câştigător
| Valentyno18 a răspuns:

Daca ai nevoie de wga reinstaleaza widows-ul.
daca nu urmeaza pasii:
Dezactivaţi WGA Notifications
1.Autentificaţi-vă în sistem folosind un cont cu privilegii de administrare.
2.Asiguraţi-vă că versiunea pilot a WGA Notifications există şi este instalată pe calculator. Formatul versiunii pilot este de forma : 1.5. 0532. x. În acest caz, puteţi dezinstala doar versiunea 527-432. Spre exemplu, puteți dezinstala versiuni in intervalul: 1.5. 0527.0 şi 1.5. 0532.2. Pentru a identifica versiunea WGA Notifications urmaţi aceşti paşi:
•Clic Start, si apoi faceţi clic pe Control Panel.
•Faceţi dublu-clic pe Add or Remove Programs clic pe Windows XP - Software, clic pe Windows Genuine Advantage Notifications, şi apoi click pe Click here for support information.
•În cadrul căsuţei de dialog Support Info verificaţi versiunea şi apoi clic pe Close.
3.Redenumiţi următoarele fişiere prin modificarea extensiei în.old:
◦Rename %Windir%\system32\WgaLogon.dll to %Windir%\system32\WgaLogon.old
◦Rename %Windir%\system32\WgaTray.exe to %Windir%\system32\WgaTray.old
4.Reporniţi calculatorul.
5. Îndepărtaţi inregistrarea fisierului LegitCheckControl.dll folosind regsvr32 astfe:
•Clic pe Start, faceţi clic pe Run, tastaţi cmd si apoi OK.
•În prompterul de comandă tastaşi următoarele si apoi apăsaţi tasta ENTER:

Regsvr32 %Windir%\system32\LegitCheckControl.dll