| dfwq23 a întrebat:

Am și eu o întrebare.
Am 13 ani, nu am vreo boala sau ceva, dar vreau sa stiu cati bani am in card, deoarece primesc alocație românească si nu pot să verific (sunt in afara)
Ati putea sa imi calculați, cati euro am in cont, dacă din luna septembrie 2018 am scos ultima dată banii.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Tu nu ai nici un card, pentru ca nu ai nici macar buletin!
Banii de alocatie intrand in contul bancar al mamei sau tatalui tau, pana ce-ti faci tu buletin si cont bancar la banca, DUPA implinirea varstei de 14 ani, si numai daca faci cerere ca alocatia sa-ti intre in acelcont bancar.
La acest moment, tu nu ai cont bancar si nici buletin, deci, banii intra in contul mamei sau al tatalui tau. in LEI, nu in euro.
Statul roman plateste alocatiile copiilor, pensiile si salariile, in LEI, nu in dolari, euro sau alta moneda straina.

| Ronnix a răspuns:

Alocatie veche: 84 lei
Alocatie noua: 150 lei (din aprilie 2019 si pana in prezent, 27.12. 2019)

84 (alocatie veche) x 6 (noiembrie - martie) + 150 (alocatie noua) x 9 (aprilie - decembrie) = 1854 RON = 387 Euro (la cursul de azi 27.12. 2019)

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă cardul e la tine, bagă-l în bancomat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Tu nu esti capabil de 1 2 înmulțiri simple?

| Bizon95 a răspuns:

Iti muti KURU inapoi in rrromnica si iti faci card cu internet banking si aplicatie... la ING sunt ABSOLUT PE GRATIZZZZZ

eu am asa ceva, pot sa vad oricand pe tembelefon cati bani am si pot sa ii scot de pe card si sa ii bag in contul de economii si sa nu mai am nimic pe card in caz ca cineva vrea sa mi-o traga