| publicname a întrebat:

stie cineva cum se poate ajunge din bucuresti din gara de nord? cu ce se poate ajunge in p - ta rosetti, la hotel bana, sau cam cat ar costa un taxiu de la gara la hotel? va rog ajutati-ma

2 răspunsuri:
| Parintele a răspuns:

Ca mijloc de transpeort in comun este troleibuzul 85. Dar de preferat este sa iei un taxi care in mod normal ar costa cam 15 Ron insa trebuie sa fii atent sa nu iei un taxi cu tarif mascat adica in loc de 1, 29 ron / Km sa iei unul de 12, 9 ron /km. Daca iei un taxi incearca sa eviti sa te urci cu un sofer shmeker gen tzigan etc si intreaba-l ce tarif are. e de preferat sa gasesti pana in 1, 5 ron /km.Deci atentie ca sunt multi shpertzari taximetristi in zona garii.

| radus a răspuns:

Poti ajunge la hotel Banat (din Piata Rosetti) cu troleul 85, pe care il iei chiar din fata Garii de Nord. Un taxi banuiesc ca te costa vreo 10-15 RON dar depinde ce tarif are, la ce ora faci calatoria (cat de aglomerat e traficul) etc.