| ionut20133 a întrebat:

Am si eu o intrebare tata-l meu este in spital foarte grav bolnav si el este intre timp si in proces de tribunal cu cineva as dori sa stiu daca se poate amana aceasta chesti adica sa se puna in pauza procesul cat el este in spital pentru ca este foarte grav bolanv si nu pot sa-l car de pe patu de spital la tribunal as dori un sfat cat mai bun si cam ce acte ar trebui ca sa pui in pauza un proces pana se ridica pe picioare Multumesc, funda ce-l mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Acel avocat minte ca dracu... big grin Mai cere-i parerea unui alt avocat (va trebui sa platesti pentru intrebarea ta) si daca va zice ca se poate atunci ii zici avocatului tau daca nu rezolva cauti altul sau ar trebui sa cauti altul de pe acum...

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de proces, respectiv daca este obligatoriu ca tatal tau sa fie prezent.
In majoritatea proceselor nu este obligatorie prezenta unei parti, mai ales daca este reprezentat de avocat.
Daca prezenta este obligatorie atunci avocatul va cere amanare, in baza unei adeverinte ca tatal tau este internat in spital si nu se poate deplasa.

| lpavel a răspuns:

Daca are un avocat tu numai trebuie sa-i spui avocatului si el va rezolva tot! daca nu are atunci nu prea stiu cred ca ar trebui sa cauti sau sa vorbesti cu cineva de la judecatorie... si vor intelege dar numai trebuie sa le aduci la cunostinta ce se intampla cu tatal tau pentru ca ei nu stiu asta! Bafta!

| ionut20133 explică (pentru lpavel):

Pai am vb cu avocatu meu si o zis ca nu se poate ceea ce cred ca-i o vrajeala doar nu il voi aduce la urmatoru proces de pe patu de moarte.

| lpavel a răspuns (pentru ionut20133):

Acel avocat minte ca dracu... big grin Mai cere-i parerea unui alt avocat (va trebui sa platesti pentru intrebarea ta) si daca va zice ca se poate atunci ii zici avocatului tau daca nu rezolva cauti altul sau ar trebui sa cauti altul de pe acum...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avocatul trebuie sa mearga in instanta cand e data de infatisare si sa spuna ca clientul lui este in spital.Se va amana data de judecata.E psobil ceea ce spune avocatul numai cand judecata a fost amanata de mai multe ori.Totusi avocatul trebuie sa spuna asta si judecatorul sa mai amane odata cu conditia ca dupa ce se vindeca sa prezinte la dosar internarea.