| byafox a întrebat:

Am si eu o problema...anul acesta am terminat liceeul aici in Italia si ma bate un gand sa ma intorc acasa in Romania si sa ma inscriu la facultate la Bucuresti... dar nu stiu cum functioneaza pentru ca am iesit cu 60/100, care ar fi un 6 si presupun ca nu am sanse prea mari ca in Romania stim toti cu ce note se iasa...credeti ca ar putea sa ma bage cu strainii avand in vedere faptul ca de 6 ani n'am mai invatat in romana? sau cum?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa ai diploma de bac romanesca. Daca nu, vii ca student strain si platesti taxa.
Dar de ce vrei sa faci facultate in Romania, oricum tu nu stii nimic, n-o sa pricepi si n-o sa inveti nimic.
Fa o munca cinstita si castiga-ti painea corect, nu mai incerca sa faci ceva numai pe bani.