| anonim_4396 a întrebat:

Am tv prin satelit de la telekom si cand mi-am schimbat televizorul a inceput sa se vada pixelat.
Oare este de la recever (dolce) sau are televizorul diagonala prea mare?

10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut! Daca ai cablu cu mufă euroscart prin care folosesti recieverul de la telecom in tv, scoate cablul din televizor (cablul euroscart) si mufa euroscart care vine in televizor baga o in decodorul telekom si aia din decodor in televizor si vezi ca se va rezolva problema. Nu este din cauza televizorului.

| jonyjb91 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Am incercat si tot asa se vede

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dar fara decodor cum se vede televizorul pe antenă nu pe post de monitor.

| jonyjb91 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Prin antena nu se mai transmite de cativa ani

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru jonyjb91):

Scuze ca nu inteleg nu se mai transmite in ce sens? Numai functioneaza televizorul prin antena prin cablu? De la Rcs.

| jonyjb91 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Nu mai transmit televiziunile prin radio
toate transmit prin satelit acum

| Danut2017vasile1989Andrei a răspuns:

Este ceva de la TV

| jonyjb91 a răspuns (pentru Danut2017vasile1989Andrei):

Ne este de la tv ca daca il conectez la pc in loc de monitor se vede bine

| jonyjb91 a răspuns (pentru Danut2017vasile1989Andrei):

Meniul de la tv se vede bine si el

| jonyjb91 a răspuns:

Nu am reciver digital sd sau hd
este acela argintiu de la dolce (analog?) vechi de cativa ani