| resp3ct a întrebat:

Am un abonament Metrorex (cel normal de 70 lei) neactivat dar scrie pe lateral langa serie ca expira pe 31/07/2020, ce inseamna asta, ca nu il voi mai putea activa de atunci?

Momentan nu am nevoie de el, stiti cumva daca pot cere banii inapoi pentru el (cei 70 lei) sau daca mi se poate inlocui cu alt abonament cu o valabilitate mai mare?
Le-am trimis 2 mail-uri celor de la Metrorex dar nu imi raspund, poate stiti voi pe cineva ce lucreaza acolo si mi-ar putea raspunde ca nu vreau sa ies din casa si sa merg la metrou ca sa intreb...

Am cheltuit 70 lei pe abonament inainte de starea de urgenta si nu vreau sa-i pierd.

3 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Data aceea inseamna ca dupa 31 iulie abonamentul expira. Poti intreba daca ti-l poate schimba. Nu ar fi mare chestie ca oricum se vede ca nu a fost folosit.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

In ce luna ai facut abonamentul? De cand l ai facut din ziua aceea puteai calatorii pîna la sfarsitul lunii iulie, metrorex nu are nici o vina ca tu nu ti ai folosit abonamentul, este treaba ta ce faci cu el după ce il cumperi, nu il poti returna, mai poti circula cu acest abonament pana pe 31 iulie.

| Furnicuta000 a răspuns:

Pai cartela aceea expira pe 31. Nu cred ca Metrorex accepta retur la cartele dar poti incerca.