| 78buc a întrebat:

Am un fotoaparat Nikon coolpix l810, as putea gasi pentru el un obiectiv, lentila stiu ca se mai spune?

6 răspunsuri:
| motan444 a răspuns:

Intra la Nikon pe site

| ShoboM a răspuns:

NU poti schimba obiectivul, nu este interschimbabil cum sunt dslr-urile.

| 78buc explică (pentru ShoboM):

Nici sa adaug unul nu pot?

| ShoboM a răspuns (pentru 78buc):

Sa adaugi peste cel existent? Nu se poate asa ceva. Obiectivul tau este incorporat in carcasa aparatului, nu se poate demonta. Modelului tau nu ii poti adauga/atasa/schimba sau cum vrei sa iti zici nici un alt fel de obiectiv, mai pe scurt nu ii poti aduce nici o imbunatatire.
Aparatele foto dslr carora le poti schimba obiectivele incep de la 2.200 lei body-ul ( fara obiectiv) iar obiectivele incep de la 800 lei cele mai ieftine.
Sper ca te-am lamurit.

| 78buc explică (pentru ShoboM):

Am inteles acum

| malinutza023 a răspuns:

Cauta pe emag.ro