| BurnRetards a întrebat:

Am un gps Wayteq x950 bt care are o problema la sunet si nu stiu ce sa-i fac am incercat si la setari, va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Problemele pot fi de mai multe feluri. Ca exemplu: Se aude mai incet decat in mod normal, se aude distorsionat, se aude cu intreruperi sau nu se mai aude deloc cum e cazul tau, asa ca nu mai face pe istetul. E posibil sa se fi intrerupt un fir de la difuzor, la fel de bine se poate sa se fi intrerupt bobina difuzorului, sau e posibil sa se fi dus amplificatorul, chestia cea mai nasoala. Cam asta e.

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

In primul rand invata sa explici si dupa aceea pune intrebari. De unde vrei sa stim noi ce problema ai tu la sunet daca nu o expui?

| BurnRetards explică (pentru K0sti):

Pai....cand deschid o aplicatie cu sunet sau ceva care scoate zgomot nu se aude nimic nul zer... nothing ce vrei mai mult de atat?

| BurnRetards explică (pentru K0sti):

Nu se aude deloc si am revenit de vreo 2-3 ori la setarile din fabrica

| K0sti a răspuns (pentru BurnRetards):

Ti-am spus care sunt posibilitatile!

| K0sti a răspuns (pentru BurnRetards):

Problemele pot fi de mai multe feluri. Ca exemplu: Se aude mai incet decat in mod normal, se aude distorsionat, se aude cu intreruperi sau nu se mai aude deloc cum e cazul tau, asa ca nu mai face pe istetul. E posibil sa se fi intrerupt un fir de la difuzor, la fel de bine se poate sa se fi intrerupt bobina difuzorului, sau e posibil sa se fi dus amplificatorul, chestia cea mai nasoala. Cam asta e.