| untilizatorunic a întrebat:

Am un proiect web, facut de mine, inca nimeni nu stie de el, vreau sa-l dau unui baiat pe bani pentru al prezenta nu stiu unde, cum sa fac ca autorul la proiect sa raman tot eu indiferent ce face el cu proiectu (sa nu poata sa-l vanda mai departe mai scump)

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inchei doar un contract de utilizare a proiectului cu respectivul, in care vei prevedea ca proiectul ramane proprietatea ta (va fi prezentat cu numele tau) si ca nu are dreptul sa transmita dreptul de proprietate si de utilizare altei persoane.