| anonim_4396 a întrebat:

Am vazut ca exista ceai de caramel. Cum se obtuine natural aceasta aroma? Sau e cu certitudine o aroma chimica? Multumesc

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Caramelul se poate obtine simplu, prin caramelizarea zaharului. Depinde de firma si de pret, daca e un ceai ieftin, e cu certitudine chimic. In general, e de preferat sa consumi ceaiuri neambalate la pliculete, amestecuri de plante taiate in care se pun mai putine prostii, fara arome suplimentare, ceaiul are aroma lui...

| fabiola a răspuns:

Faci ceai de zahar ars daca iti place, e mai sanatos!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Categoric este o sursă chimică.
Mie nu-mi place acest ceai.
Pa, pa.