| AlexMaftei2001 a întrebat:

Am voie cu 2 genți de mana în avion dacă nu depășesc 32 kg?

9 răspunsuri:
| DontActLikeMe a răspuns:

Nu, ai voie doar o geanta de mana

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu. In general că e bagaj de cala sau de mana ai voie cu unul singur.

| mihai69 a răspuns:

Nici gând!

| DeMicUnCălător a răspuns:

Da. Eu întotdeauna urc cu două

| FreddieM a răspuns:

Dacă plătești bagaj de cală, se calculează doar greutatea, indiferent de numărul valizelor. Am călătorit recent, și aveam două valize pentru de cca 10 kg fiecare. Le-a pus pe amândouă pe același bilet, (eram doua persoane).
Cheers

| ReddY25 a răspuns:

Din păcate, nu ai

| Violleta2022 a răspuns:

Nu ai voie cu 2 genti de mana in cabina, doar una singura care nu depaseste 7-8 kg (vezi care este greutatea permisa la linia de zbor cu care vei zbura).

Bagajul de cala poate avea intre 20 si 32kg, depinzand strict de linia aeriana cu care zbori.

| GirthD a răspuns:

Nu. alea sunt pentru bagajul de cala