| vasi74 a întrebat:

Antibiotice pentru infectii la ovare. exista? as dori sa stiu si eu un nume de antibiotic.

7 răspunsuri:
Shin
| Shin a răspuns:

Stie medicul ginecolog nume de antibiotice, adica persoana pe care trebuia deja sa o fi vizitat. Fugi la doctor!
Numai bine, S h i n

| elena a răspuns:

O infectie la ovare netratata de specialist, adica dupa ureche poate duce la cronicizare a bolii si fara leac in veci. Sfatul meu, te rog mergi la doctor, viata sexuala va fi un chin daca ramai cu sechele la ovare.

tundenana
| tundenana a răspuns:

Orice antibiotic se administreaza cu recomandarea medicului de specialitate... nu se poate sa luam antibiotice dupa capul nostru, dupa cum zice vecina sau dupa cum recomanda chiar si farmacista... antibioticele trebuie luate corect... si ceea ce trebuie in functie de afectiune, si persoana in cauza... asa ca te rog sa vizitezi medicul - ginecolog in cazul tau si cere sfatul lui... poate nu e necesar antibioterapia... poate fi ceva mai usor sau mai grav... nu te neglija pentru ca vei regreta mai tarziu si nu uita orice boala trebuie tratata la timp si corect... sanatate...

gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Bineinteles ca exista un tratament specific afectiunilor ovariene, dar asta nu ne da dreptul, noua, celor neavizati, sa indicam un tratament anume...fiecare organism prezinta simptome si forme diferite ale bolii... poti avea o afectiune usoara sau una serioasa. Asa ca, sfatul meu este sa mergi la ginecolog si sa-ti faca un consult si un set de analize pentru un diagnostic corect...Niciodata sa nu ceri sfatul unor persoane neavizate, sau care au avut afectiuni asemanatoare. Nu este de glumit cu problemele de sanatate. Trebuie sa fim responsabili fata de trupul nostru, dar de le Dumnezeu, pe care sa-l ocrotim si sa-l ingrijim...Stiu ca sanatatea costa timp si bani, dar daca nu suntem sanatosi, degeaba avem de toate.
La intrebarea ta as putea sa-ti raspund, dar iti fac un bine lasandu-te sa mergi la un ginecolog... el va sti cel mai bine cum si cu ce sa te vindece! Sanatate multa si sa ne scrii ce-ai rezolvat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu neaparat daca stii chiar tu insasi ce trebuie administrat si in ce cantitati ai nimerit-owinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zanocin 200

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Medicul este cel care stie ce trebuie sa urmezi.nu te trata dupa ureche
eu am avut astfelde probleme am stat la bacau in spital 2 saptamani si era sa mor
am ajuns la tg mures acolo mi-au scos un ovar si acum suntok
e foarte periculos
mergi la un spital bun si trateaza serios boala