| 6daniel a întrebat:

As dori sa imi cumpar un laptop...insa oferta nu include windows. in concluzie are cineva habar cum se instaleaza un winsows pe un laptop fara windows? sincer nici nu stiu ce imi va aparea cand il voi porni big grin astept raspunsuri pentru funda

Răspuns Câştigător
| DoarImpreuna a răspuns:

Daca instalezi windows 7 e simplu pui DVD-ul cu windows la pornire si totul e intuitiv. Daca vrei sa instalezi alte versiune e mai mult de vorbit.

3 răspunsuri:
| PinkPanther a răspuns:

Pai daca nu il primesti preinstalat cu linux sau sisten de operare o sa intre in Dos, in Ms-Dos sau bios. ca sa instalezi windows: deschihi calculatorul, bagi cd-ul si dai restart, inainte de aste vezi sa fie setat din bios sa booteze de pe cd duoa care d-ai ok-urile necesare si gata

| NuMaCheamaToni a răspuns:

Si eu mi-am cumparat laptop ( HP ) si nu am avut windows-ul inclus, dar cand am ajuns acasa si l-am deschis el deja avea windows 7 instalat eu a trebuit sa dau de cateva ori "next" si gata. poate asa o sa ai si tu.

Bafta!

| Killer_5066 a răspuns:

Windows-u se instaleaza exact ca acela pe calculator