| Burdetiu a întrebat:

As dori sa traduceti in romana ce spune Andreea Bocelli din acest videoclip http://www.youtube.com/watch?v=6QfKCGTfn3o

1 răspuns:
| dariusradu a răspuns:

A luat cam mult dar poftim:

"Deci pentru aceasta ocazie vreau sa-ti spun o mica poveste. Si iata cum decurge povestea : O tanara femeie insarcinata a fost spitalizata pentru un simplu atac la apendicita.Doctorii au trebuit sa aplice gheata pe stomacul ei si cand tratamentele s-au terminat doctorii i-au sugerat sa avorteze copilul spunandu-i ca asta e cea mai buna solutie pentru ca copilul se putea naste cu niste dizabilitati dar acea brava si tanara sotie a decis sa nu avorteze si copilul s-a nascut. Femeia aceea a fost mama mea iar eu copilul ei. Poate ca am fost partizan dar pot spune ca a fost decizia corecta si sper ca aceasta ar putea incuraja mai multe mame care se gasesc in situatii dificile in acele momente cand viata e complicata dar daca vor sa salveze viata copilului ei. Ca sa spun la revedere voi canta un cantec vechi pe care copii mei il iubesc si sper ca o sa va placa si voua la fel cum le-a placut lor in ultimul meu album. Cantecul e frumos deoarece e un cantec vesel care exprima fericirea"