| CodName47 a întrebat:

As vrea sa imi upgradez PC-ul, ce sfaturi imi puteti da? al meu are 512 mb ram, 2GHZ, o placa video NVIDIA si alte chestii pe acolo laughing va rog dati-mi niste sfaturi...MULTUMESC!

Răspuns Câştigător
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Placa video NVDIA... ce? Ce memorie are? Ce model este? Şi... mai ales, pe ce slot este? (PCI/AGP/AGP 8x/PCI Express)
Oricum, în afară de să-i schimbi placa video şi să mai pui un modul de 512 (sau să cumperi două module de 1GB şi să-l scoţi pe ăsta de 512 de tot) nu prea ai ce-i face.
Dacă procesoru' e de 2GHz, înseamnă că placa e de genul Asus K8N sau ceva similar din anii 2004-2005.
Aşadar, ori strângi bani şi-ţi iei altul, ori măreşti ram-ul şi schimbi placa video (deşi dacă ai placă pe AGP, găseşti foarte greu!).
Salut.

3 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Mai repede ia-ti altulwinking Cu 1000 RON iti iei o configuratie buna rau (asta fara monitor) happy

| quintron a răspuns:

Vezi aici ca au si forum http://laptopservice.ucoz.com/

| Gabriel_3333 a răspuns:

In primul rand nu ai prea multe optiuni de upgradat la el fiindca este mai vechi pc-ul.Cel mai recomandat ar fi sa strangi bani si sa iti iei altul fiindca chiar si daca il vei upgrada tot nu va fi foarte mare diferenta.
Pai. ai putea sa mai adaugi niste ram (un 512 sau 1gb, depinde de placa de baza) ai putea de altfel sa iti schimbi procesorul sau sa iti iei alta placa vide. Este alegerea ta