| Bănticutz a întrebat:

As vrea sa slabesc ce-as putea face?

3 răspunsuri:
| freewoman a răspuns:

- bea cel putin 2 litri de apa plata pe zi, ajuta f. mult (nu ceaiuri, sucuri, ci APA!)
- redu pana la eliminare painea, pastele fainoase, dulciurile, orice produse de patiserie, grasimile de orice fel
- incearca sa nu mai mananci dupa ora 18. Cantitatea de hrana din timpul unei zile trebuie sa fie repartizata astfel: 50% micul dejun, 30% pranzul si 20% cina (care tb luata cel tarziu la ora 18)
- nu sari peste mese, mancanca putin si des, chiar daca nu iti este foame
- nu te cantari zilnic, pentru a nu avea impresia ca slabesti greu si sa te descurajezi; este suficient sa te cantaresti saptamanal
- miscare cat mai multa, chiar mers pe jos. Ce inseamna aia ca nu ai folosit bicicleta de teama sa nu abuzezi? Oricum, mult mai buna decat bicicleta medicinala este cea eliptica.
- cel mai sanatos mod de slabi si ale carui rezultate se mentin in timp este cel in care dai jos cam 1-1, 5 kg pe saptamana (la un calcul simplu, ar insemna cam 5-6 kg pe luna, adica 10 kg in 2 luni; pai nu e bine?). Daca vei slabi rapid, la fel de rapid vei pune la loc si te vei intoarce in punctul de unde ai plecat, ba vei putea avea surpriza sa mai ai si ceva in plus.

| Reiikó a răspuns:

- Nu manca in cantitati mari : carne, cipsuri, prajituri, ciocolata, cartofi prajiti, hamburger.
- Este echilibratat atunci cand furnizeaza corpul un ansamblu de substante nutritive, mentinandu-l asfel sanatos. Carbohidratii ar trebui sa constitue partea principala a dietei, iar proteinele si grasimile, partea secundara ( in proportie mai mica ) :este bine sa mancam multe fructe si legume pe zi cum ar fi: Painea integrala, orezul, pastele si faina sunt bogate in carbohidrati si fibre, merele, bananele, perele, struguri, conopida, brocoli, morcovi, castraveti! Daca poti sa nu mai mananci dupa ora 18 ar fi exelent!
- Trebuie sa bem multa apa. Aproximativ doua treimi din greutatea corpului este format din apa, care prevaleaza fata de orce alta substanta. Fara apa celulele nu pot functiona, din acest motiv este bine sa bem 2 liti pe zi de apa!
- Dimineata cand te scoli sa faci miscare! Si in timpul zilei ar fi bine sa faci!
Asa slabesti garantat!

| evolutION83 a răspuns:

Sa o lasi mai moale cu shaormabig grin