| Cosminut15 a întrebat:

As vrea sa stiu si eu cum imi pot da seama daca telefonul nokia c7 este original sau replica?

5 răspunsuri:
| grgdlk a răspuns:

Formeaza * steluta,, daca are 6 colturi e orginial, daca are numai 5 e facatura made in china-europa-bucurobor-piata ferentari-RAHOVA

| grgdlk a răspuns:

Zi ne si noua acum ce cifre are la sfarsit codul ala si cate clturi are steluta

| Cosminut15 explică (pentru grgdlk):

Inca nu am cumparat telefonul, de asta si am intrebat...

| Groparu a răspuns:

Formeaza steluta diez 06 diez si o sa iti apar numarul de serie al telefonului.Noteaza-l si verifica codul de sub baterie si daca corespunde e originalwinking

| Catalin2012 a răspuns:

Dupa codul care este scris pe telefon sub baterie in general unde se pune cartela ai o foaie destul de mare ma pe care scrie un numar lung daca numarul se termina cu 32 e original daca cu 30 e fals