| anonim_4396 a întrebat:

Aseara dupa ce mi-am facut un cont pe websiteul SimsWorld, am primit validarea si apoi a inceput sa mi se descarce un antivirus in versiune trial care doar imi scaneaza computerul si imi arata virusii. Am o mare problema deoarece de la scanare incoace nu mai pot Accesa nici un program de exemplu: messenger, Hamachi, skype...intelegeti voi. si nu mai pot accesa nici una dintre programele Google chrom sau Mozilla Firefox., decat Internet explorer. la fiecare incercare de intrare in vreun program imi zice ca trebuie sa activez antivirusul online dar nu prea am incredere ca va schimba ceva si de aceea vreau sa-mi reinstalez Windowsul.dar.surpriza: PC-ul nu mai citeste nimic crying. as vrea si eu daca se poate o sugestie... ceva. thinking multumiri anticipate happy

2 răspunsuri:
| VladDu a răspuns:

Intra in control panel > add or remove programs > cauti programu instalat si il dezinstalezi.
De obicei antivirusurile astea au firewall`u pornit si de aia nu te lasa sa intri in programe sau chiar sa nu i-ti mearga deloc internetu.

| little_miss_sunshine a răspuns:

Ai incercat sa dezinstalezi antivirusul respectiv? daca e versiune trial nu prea isi are rostul.