| Hmmmm a întrebat:

Asi vrea niste raspunsuri urgente va rog la urmatoarea intrebare:cu ce pot lipi intre ele 2 bucati de fier?(nu am aparat de sudura)

Răspuns Câştigător
| bruno9432 a răspuns:

Depinde cat sunt de grele/mari si daca lipitura trebuie sa sustina greutate sau nu.
Sudura e de baza pentru fier, poti incerca cu produse gen poxipol... dar nu ai nici o garantie ca tine.
Nu trebuie sa ai aparat de sudura, poti apela la cineva, eventual la un service auto - acolo in general au si nu cred ca iti vor cere prea multi bani pentru o simpla lipire.

5 răspunsuri:
| foxi a răspuns:

Cu bison, format din doua solutii, livrate in seringi!

| pam_pam a răspuns:

Incearca la bijutier.

| Simonaa5 a răspuns:

Poi daca nu ai aparat de sudura nu prea ai sanse du-te si intreaba pe la cunostinte poate se gaseste cineva sa te ajute

winking

| zemantex a răspuns:

Cu suruburi?!

| valy91 a răspuns:

Daca nu sunt groase le incalzesti foarte tare ( aproape de topire ) dupa care le pui in pozitia in care vrei sa le lipesti si le bati tare cu un ciocan