| Mara6392 a întrebat:

Astăzi mi-am făcut curat în garderobă și am găsit câteva haine care nu îmi mai îmi plac și as vrea să le vând (sunt în stare foarte bună). Dar problema este că pe eticheta care e cusută la spate nu scrie mărimea, doar de unde este. Știu că sunt ori XL ori XXL, dar nu mai știu care. Cum aș putea afla ce mărime sunt?,

6 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Adica vrei sa vinzi haine folosite, e bun si asa rau.Dar de ce nu le dai moca, pomana, ajutor cuiva care e amarit si nu prea poate sa isi permita?
Fa si tu o fapta buna laughing

| Mara6392 explică (pentru relian):

Ai plătit tu pentru ele? Nu. Deci fac ce vreau eu cu ele

| Mara6392 explică (pentru Mara6392):

Și oricum 95% nu le-am purtat. Stau acolo în dulap.

| CracanelTrasPrintrunInel a răspuns:

Daca nu scrie marimea, probabil e one-size. Poti cauta brandul pe net si sa te uiti dupa haina sau sa ii faci o poza si sa o urci in Google Lens, sa iti gaseasca modelul si sa citesti detaliile produsului acolo.

Daca nu mai exista, le masori si treci asta in descriere. Arati eticheta si scrii: maneca are atat, lungimea e atat, circumferinta atat.

| Mara6392 explică (pentru CracanelTrasPrintrunInel):

Le-am căutat și mai există. Pe site, mărimile încep de la S și se opresc la XXL.

| CracanelTrasPrintrunInel a răspuns (pentru Mara6392):

Atunci masoara-le, uita-te in tabelul lor si o sa iti dai seama ce marimi sunt.