| kUuKii a întrebat:

Astazi niste colegi mi-au propus sa mergem maine la piscina. Eu sunt grasa am 1m 65 si 70 kg. Adica burta nu am dar sunt lata. Sunt foarte lata.Si o sa ma simt nasol in costum de baie. Ma gandeam sa imi iau sutienul de la costumul de baie si niste pantaloni scuzti. dar totusistraight faceEu as vrea sa ma duc, dar ce fac cu grasimea?

6 răspunsuri:
| viooiv a răspuns:

Ia-ti inima in dinti si spune-ti in gand ca altele sunt si mai grasa ca tin si nu mai au complexe.lasa-ti teama de o parte si incearca si ai sa vezi ce se intimpla.

| LuS[z] a răspuns:

Ia-ti un costum intreg si ai rezolvat problema happy

| mada1 a răspuns:

Salut ...trebuie sa fi mai explicita.ori esti " foarte lata ".ori esti grasa.pentur ca la inceput ai zis ca nu ai burta.dar acum ai intrebat ce faci cu grasimea.sincer sa fiu.nu ar trebui sa ti cont de chestia asta.pana la urma nu estetica conteaza. daca prietenii tai te-au chemat.inseamna ca se simt bine cu tine.si nu ii intereseaza daca esti grasa sau lata sau cum vrei tu.pana la urma conteaza sa va simtiti voi bine.iar pe viitor. daca esti grasa. poti sa slabesti.asa ca eu te sfatuiesc sa te duci si sa te distrezi cu prietenii tai.

| AlinaAlbiNuTza a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa mergi. Daca iti sunt cu adevarat prieteni nu vor tine cont de asta, nu vor lua in calcul lucrul acesta.Du-te si distreaza-te si simte-te bine.Arata tuturor ca te simti bine asa cum esti si ca nu te itereseaza parerea altora. daca te vei simti tu bine in largul tau si vei fi libera,nu vei atrage atentia cu acest lucru,dar daca vei incerca sa ascunzi faptul ca esti, cum ai spus tu,"lata", din contra ca vei atrage mai multe priviri. Tu pur si simplu nu te gindi la asta, si arata ca nu-ti pasa.Iar pe viitor, poti sa tii o cura de slabire. Succes, si gindeste-te la alte "asuri" pe care le ai.Sigur ca ai altceva mai de pret care sa arati.Un zimbet frumos, o purtare decenta, Gingasie, amabilitate...etc.Bafta! happy

| adriana_8719 a răspuns:

Cred ca problema nu sunt kilogramele ci atitudinea ta. pana la urma daca nu ai burtica de ce sa nu iti iei costum de baie? sunt sigura ca vei fi frumoasa orizm te-ai duce! hai bafta maine:*

| dedeyayax a răspuns:

Du-te,nu pierzi nimic. oricum ei stiu ca esti mai plinuta, nu-i asa? daca te-au invitat este pt.ca se simt foarte bine in prezenta ta.Gandeste`te ca sunt multe fete mai grase ca tine.tu nu trebuie sa arati ca acest lucru te deranjeaza.Eu am o prietena care are 1.45 si 75 de kg.eu am 1.66 si 51 de kg.dar nu conteaza bafta maine pa pwp.Nu uita ce sfaturi ti-am dat!