| LSMM a întrebat:

Atunci când tastez litera "i", îmi apare automat litera "l" și sunt nevoită să dau copy-paste de la un articol de pe net ca să nu las textul greșit (presupun că e o confuzie automată cu pronumele personal din engleză, care se scrie mereu cu majusculă). De asemenea, îmi apar echivalentele englezești ale cuvintelor din limba română pe care le scriu (ex. a se referi - referee). Cum pot să rezolv problema, având în vedere că mi se întâmplă asta chiar și când am setată limba română în Language bar?

Răspuns Câştigător
| PopAdrian a răspuns:

Salut!
Asta e de la Word, deoarece limba setata pentru corectare este engleza, iar corectarea automata este activata. Ori setezi limba ca fiind romana, ori dezactivezi corectarea happy Spor!

| LSMM explică (pentru PopAdrian):

Am rezolvat problema. Multumesc. happy

1 răspuns: