| Alecsica a întrebat:

Auziti caut un specialist in cs am o mare intrebare cum pot pune tinta small, medium, si large de pe un singur buton de apreciat o comanda pentru. cfg sau pe scurt care o scrii in consola am vazut eu la un cfg si de aia de exemplu: pun aceea litera care sa micsoreze sau sa mareasca tinta fara sa mai dea la optiuni de ex lit. "n" si se face in joc small, medium, large Dau funditatongue
Astept cat mai multe raspunsuritongue

Răspuns Câştigător
| Danιel a răspuns:

Uite... tocmai am terminat scriptul urmator, nu l-am procurat de pe vreun site. Tastele care functioneaza sunt + (pentru marire) si - (pentru micsorare), mai exact butoanele de langa Numpad.
Sper ca stii cum il utilizezi. Il copiezi in userconfig.cfg sau orice configuratie de a ta si pe urma il probezi, l-am verificat si a iesit cum trebuie.

cl_crosshair_size "small"
alias previous "cl_crosshair_size small"
alias current "cl_crosshair_size medium"
bind "KP_PLUS" "current; alias current cl_crosshair_size large; alias previous cl_crosshair_size medium"
bind "KP_MINUS" "previous; alias current cl_crosshair_size medium; alias previous cl_crosshair_size small"